دوره آموزشی آنلاین طراحی لیفتینگ پلن 1

دوره آموزشی آنلاین طراحی لیفتینگ پلن 1

این اعلان را به اشتراک گذارید

لیفتینگ پلن

 
دوره آموزشی آنلاین لیفتینگ پلن مطابق با استانداردهای بین المللی و گواهی نامه پایان دوره در صورت قبولی در آزمون .

طراحی لیفتینگ پلن یا برنامه باربرداری، از این جهت که جرثقیل به درستی برنامه ریزی و سازماندهی شده است، به گونه ای که عملیات بالابری ایمن و کارآمد انجام شود، اساسی است

برای تهیه یک طرح باربرداری چه باید کرد؟

چه چیزی باید در یک طراحی از پیمانکار خود انتظار داشته باشید؟

برنامه باربرداری شامل ارزیابی ریسک، بیانیه روش و سایر اطلاعات مرتبط مانند نقشه ها، برنامه ها و عکس ها می شود. این یک طرح خاص است که نقش همه افراد در عملیات بلند کردن را مشخص می کند تا اطمینان حاصل شود که باربرداری با موفقیت انجام می شود.

طرح باربرداری باید شامل بیان کردن روش و همچنین اطلاعات فنی در مورد راه اندازی جرثقیل و سایر اطلاعات مرتبط در مورد عملیات باربرداری و ارزیابی ریسک باشد تا همه خطرات شناسایی شوند و برنامه ای برای نفی آنها در نظر گرفته شود

سرفصل های دوره مقدماتی لیفتینگ پلن  :

آشنایی با اصول طراحی لیفتینگ پلن

زاویه ی بستن بارها و تاثیر فشار وارده بر بار ، اسلینگ (سیم بکسل ، تسمه ، زنجیر) و فشار وارده بر خود جرثقیل

تشخیص اسلینگ مناسب از جمله سیم بکسل های باربندی تسمه ها و زنجیرها از نظر تناژ باربرداری

مرکز ثقل بار و تشخیص مرکز ثقل بار

تراز بودن بار و نحوه بلند کردن بار و تاثیر آن بر حداکثر میزان ناشاقولی بار

کاهش ظرفیت جرثقیل در زمان باربرداری مشترک مطابق جدول بار و اصول لیفتینگ پلن

آشنایی با انواع بارهایی که ملزم به نوشتن لیفتینگ پلن می باشند

کنترل های اولیه ی برای نوشتن یک لیفتینگ پلن

ادامه مباحث لیفتینگ پلن در دوره پیشرفته

 

لیفتینگ پلن با معرفی استانداردهای مهندسی، نکات کلیدی و نحوه صحیح استفاده از تجهیزات موردنیاز در اجرای پروسه‌های باربرداری توسط جرثقیل‌ها به ایمن‌سازی شرایط کاری می‌پردازد. البته تدوین انواع لیفتینگ پلن متناسب با پروژه‌های در دست نیازمند کسب اطلاعات متفاوت در مورد نوع عملیات، چینش وظایف پرسنل، تعریف شیوه‌های کاری اصولی و نحوه برنامه‌ریزی برای انواع باربندی است.

بدین ترتیب عدم دقت در انتخاب یک مسئول لیفتینگ پلن کاردان و باتجربه سبب بروز اشتباه در انتخاب جرثقیل و وسایل لیفتینگ پلن مناسب و به‌تبع آن بروز خسارات سنگین خواهد شد.   

اهمیت لیفتینگ پلن چیست؟

لیفتینگ پلن یکی از برنامه‌ریزی‌ها، عملیات، محاسبات و شبیه‌سازی‌های مهم قبل و حین باربرداری و بارگیری توسط جرثقیل‌ها، بالابرها و اسلینگ‌ها است که اهمیت بسیاری در این عملیات دارد. بدین ترتیب لیفتینگ پلن به معنای برنامه‌ریزی و طراحی مناسب برای انجام عملیات باربرداری و بارگیری بوده و شامل انتخاب درست نوع جرثقیل سنگین، محاسبه و تعیین وزن بار، تعیین نقطه تعادل بار و مسیر مناسب برای حرکت بار می‌شود.

انجام درست انواع لیفتینگ پلن به بهبود کارایی و ایمنی در عملیات باربرداری و بارگیری منجر شده و از عواقب ناخواسته مانند خرابی بار یا جرثقیل جلوگیری می‌کند. همچنین، لیفتینگ پلن به کاهش هزینه‌ها و زمان صرف شده در این عملیات کمک کرده و برنامه‌ریزی مناسب برای بهره‌وری بیشتر در استفاده از جرثقیل‌ها را فراهم می‌کند.

لیفتینگ پلن بر اساس باربرداری:

لیفتینگ پلن یکی از عملیات مهم در باربرداری و بارگیری بوده که توسط انواع تجهیزات و وسایل لیفتینگ پلن انجام می‌پذیرد. برای اجرای آن باید به نوع بار و نوع باربرداری توجه ویژه‌ای داشته باشیم. هر نوع باربرداری نیاز به لیفتینگ پلن خاص خود دارد که بر اساس آن می‌توان بار را به‌صورت ایمن و کارآمد جابه‌جا کرد. \

اول:    لیفتینگ پلن برای بارهای عادی:

درصورتی‌که بار موردنظر یک‌بار عادی باشد، لیفتینگ پلن باید به‌گونه‌ای انجام پذیرد که بار به‌صورت متوازن به بالا رفته و از سوارشدن ناگهانی جلوگیری شود. این لیفتینگ پلن معمولاً شامل استفاده از صفحه‌های نگهدارنده برای تثبیت بار و استفاده از سیم‌بندی مناسب به‌منظور ممانعت از جابه‌جایی ناخواسته بار و برهم‌خوردن تعادل است.

دوم:    لیفتینگ پلن برای بارهای حساس:

بارهای حساس ممکن است نیاز به لیفتینگ پلن خاصی داشته باشند که برای جلوگیری از خدشه‌دار و خراب‌شدن بار استفاده می‌شود. در این صورت، لیفتینگ پلن شامل استفاده از وسایل لیفتینگ پلن نگهدارنده نرم و محافظ برای جلوگیری از تماس مستقیم بین بار و جرثقیل بوده و توانایی پیشگیری از بروز خسارات و صدمه به بدنه بار را دارد.

سوم:    لیفتینگ پلن برای بارهای طویل:

بعضی از بارها به دلیل طولانی‌بودن نیاز به لیفتینگ پلن خاصی دارند تا بتوانند به‌صورت ایمن جابه‌جا شوند. در این حالت، لیفتینگ پلن معمولاً شامل استفاده از تسمه‌های ویژه و سیستم‌های نگهدارنده برای تثبیت بار است تا طول نامتعارف بار در فرایند باربرداری خللی ایجاد نکند.

چهارم:    لیفتینگ پلن برای بارهای سنگین:

بارهای سنگین نیاز به لیفتینگ پلن دارند که بتواند وزن بار را تحمل کرده و بار را به‌صورت مناسب نقل‌وانتقال دهد. در این صورت، لیفتینگ پلن به استفاده از ابزار نگهدارنده قوی و به‌کارگیری جرثقیل‌های با ظرفیت و قدرت بالا اختصاص می‌یابد. این بارهای سنگین فراتر از نمونه‌های رایج در باربری‌های داخل‌شهری است.

پنجم:    لیفتینگ پلن برای بارهای دارای لغزش:

بعضی از بارها به دلیل احتمال لغزش، نیاز به لیفتینگ پلنی داشته که این توانایی را ارائه دهد، بارها براثر لغزش در مکان خود منحرف نشده و سبب بروز حوادث نگردند. در این حالت، لیفتینگ پلن به استفاده از ابزارهای نگهدارنده خاص و سیم‌بندی مناسب برای تثبیت بار منتهی می‌شود تا حالتی ضدلغزش ایجاد گردد.

باتوجه‌به اینکه هر نوع باربرداری نیاز به لیفتینگ پلن خاص خود دارد، برای انجام این عملیات بهتر است، قبل از شروع کار، لیفتینگ پلن مناسب را بر اساس نوع باربرداری و بار موردنظر تهیه و استفاده کنیم. این کار به عملیات باربرداری و بارگیری کمک زیادی می‌کند و احتمال بروز حوادث و صدمات را به حداقل ممکن می‌رساند.

دوره لیفتینگ پلن:

دوره لیفتینگ پلن زیر نظر مدرسان باتجربه و دارای دانش کافی ارائه می‌شود که بر علومی چون عملیات باربرداری، انواع جرثقیل و کارکردهای آن‌ها، استانداردهای مربوط در حوزه لیفتینگ، جدول بار و نکات فنی آشنایی کاملی دارند. به کمک این علوم و بسیاری مسائل تخصصی دیگر است که دیدی واقعی بر نحوه صحیح غلبه‌کردن به نیروی گرانش زمین، چگونگی کنترل بار در ارتفاعات و ایمن‌سازی محیط کاری به دست می‌آورند. بدین ترتیب با گذران این دوره‌ها و کسب نمره قبولی به‌عنوان مسئول لیفتینگ پلن توانایی ارزیابی فاصله ایمن عملیاتی، مکانیک خاک بستر کاری، سنجش شرایط مساعد آب‌وهوایی و تشخیص تجهیزات و وسایل موردنظر رادارید. ازاین‌رو تهیه لیفتینگ پلن مسئولیت بسیار سنگینی بوده که از عهده هر شخصی برنمی‌آید.

لیفتینگ پلن توسط چه کسی تهیه می‌شود؟

لیفتینگ پلن بایستی توسط مدیر عملیات باربرداری یا مسئول HSE تهیه شود. چراکه این افراد به شرایط کلی کارگاه، نوع بار، وسایل لیفتینگ پلن و تجهیزات باربرداری آگاهی بیشتری داشته و از صلاحیت بهتری برخوردار هستند. برون‌سپاری برای نگارش لیفتینگ پلن (غیر از موارد خاص و باربرداری‌های پیچیده) به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. چراکه تنها مدیر عملیات باربرداری توانایی پیش‌بینی ریسک‌های بالقوه هر عملیات و نحوه مواجه با هر یک را داشته و باتکیه‌بر تخصص و مهارتش خطرات را دور می‌سازد.

نحوه ثبت نام

تلفن 86034860
یا
فرم ثبت نام زیر

Www.PHQ.ir

یا واتساپ

09128898594

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

تماس با PHQ

راه های ارتباط با ما: آدرس دفتر مرکزی : تهران – میدان ولیعصر (عج)، خیابان کریم خان زند،خیابان به آفرین، کوچه ششم، پلاک ۴، طبقه ۲ مشاور۰۲۱: ۰۲۱۶۶۷۴۲۸۳۷تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۹۳۰۹۴۳شماره فکس: ۰۲۱۸۶۰۳۴۵۹۵تلفن مدیریت: ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸

فرم تقاضای بازرسی آنلاین

ما جهت تسریع در فرایند جواب دهی شما سیستم انلاین استعلام هزینه بازرسی رو ایجاد کرده ایم. خواهشمند هستیم ، شرکت های بازرس همکار صرفا در فرم استعلام مشخصات واقعی درج نمایند. ما همواره تلاش در ارایه بهترین خدمات را به جامعه مشتریان از جمله شرکت های بازرس همکار را داریم . واتساپ ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸

فرم تقاضا دوره آموزشی

برای تقاضای ثبت نام در دوره های آموزشی تک نفره یا گروهی فرم زیر را تکمیل کنید. ترجیحا از طریق واتس اپ ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸ می توانید در تماس باشید یا ۰۲۱۸۸۹۳۰۹۴۳ تقویم آموزش فنی جرثقیل لیفتراک PHQ – 1399

برای کاوش بیشتر

News

تخفیف عیدانه دوره های آموزشی جرثقیل و لیفتراک PHQ 1403

دوره های آموزشی جرثقیل  شرکت بازرسی فنی phq دوره های آموزشی جرثقیل به پاس همراهی شما عزیزان عیدانه ویژه ای در نظر گرفته این فرصت رو از دست ندید . از دوره های اموزشی موجود در تصویر میتوانید سه دوره را انتخاب بکنید و با قیمت باور نکردنی تقدیم  شما

ادامه مطلب>>

فهرست مطالب

جهت ارتباط با ما

با ما تماس بگیرید و در تماس باشید

© کپی رایت - بازرسی فنی و مشاوره مهندسی PHQ هیرسا کیفیت مجری بانک لیفتینگ LiftingBank.com