داخل کابین اپراتور تاورکرین چگونه است!؟ 1

داخل کابین اپراتور تاورکرین چگونه است!؟ 1

این اعلان را به اشتراک گذارید

کابین اپراتور تاورکرین

 

 

 

کابین اپراتور تاورکرین

 

کابین اپراتور تاورکرین

ویژگی های کابین اپراتور تاور کرین ، سوالی است که بایستی در جوابش بگوییم ، تاور کرین یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماشین بالابر در زمینه های متفاوتی استفاده می شود ولی یکی از ویژگی های مهم این ابزار بالابر می باشد. 

حال این ماشین غول پیکر را فردی باید هدایت کند به فردی که تاورکرین را هدایت می کند اپراتور تاور کرین می گویند. اما هر فردی نمی تواند اپراتور تاور کرین باشد بلکه این کار بسیار تخصصی بوده و فرد اپراتور قبل از هر چیز باید دوره های لازم نسبت به هدایت تاور کرین را گذرانده باشد. 

تاور کرین یا همان جرثقیل برجی دارای اندازه ای بسیار بزرگ است و در عملیات ساخت وساز در ساختمان سازی برای بلند کردن اجسام و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.  

تاورکرین دارای قسمت های مختلفی است و یکی از مهمترین قسمت های تاور کرین کابین اپراتور می باشد. اپراتور و یا هدایت کننده تاورکرین در این کابین قرار می گیرد و با استفاده از فرمان ها و دیگر تجهیزاتی که داخل کابین وجود دارد به هدایت و کنترل تاور کرین می پردازد. 

کسانی که قصد دارند در زمینه اپراتور و هدایت تاور کرین مشغول به کار شوند باید دارای ویژگی هایی باشند. یکی از ویژگی هایی که برای افراد اپراتور مهم است این است که در برابر ارتفاع هیچ گونه ترسی نداشته باشند. 

ویژگی های کابین اپراتور تاور کرین

کابین اپراتور تاورکرین

یکی از مهم ترین اجزای تاور کرین کابین تاورکرین می باشد، تاور کرین ها دارای اندازه و سایز های مختلفی هستند اما این به معنایی حذف قطعات در تاور کرین نیست.

بنابراین تاور کرین ها در هر اندازه ای که باشند دارای کابین اپراتور می باشند. در رابطه با ویژگی های کابین اپراتور تاور کرین بایستی گفت کابین اپراتور تاور کرین نیز مانند دیگر اجزای تاور کرین دارای اجزایی است که در اینجا به آنها اشاره می کنیم. 

شاید شنیده باشید که به کابین اپراتور مغز تاور کرین نیز گفته میشود. بنابراین برای سرویس اجزا و تجهیزات تاور کرین باید کار های لازم را انجام داد. یکی از مهم ترین ویژگی های تاور کرین این است که تمامی فرمان های مربوط به تاور کرین در آن قرار دارد، بنابراین به همین منظور این قسمت از تاور کرین در بالاترین بخش از تاورکرین قرار گرفته شده است.

در توصیف ویژگی های کابین اپراتور تاور کرین و بخش قرار گیری آن بایستی بگوییم کابین اپراتور تاور کرین در تقاطع بین بخش عمودی و افقی که همان سکشن های بازوهای جرثقیل و سکشن های ارتفاعی هستند قرار گرفته شده است. به عبارتی کابین اپراتور تاور کرین در بالای واحد گردان تاور کرین واقع شده است.

کابین اپراتور تاور کرین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

•    طراحی کابین تاور کرین باید جوری باشد که اپراتور دید کافی داشته باشد.

•    موقعیت کابین باید طوری باشد که اپراتور در معرض خطر قرار نداشته باشد. 

•    ابعاد اتاق کابین باید به گونه‌ای باشد که اپراتور آزادانه امکان حرکت داشته باشد.

•    ارتفاع داخل کابین نباید کمتر از 1.90 متر باشد. 

•    سقف کابین تاور کرین باید صاف و عاری از برجستگی باشد. 

•    پنجره‌ها شیشه‌ای و بزرگ باشند تا امکان دید کامل را فراهم کنند.

•    پنجره مجهز به برف پاک کن باشد.

اجزای اصلی کابین اپراتور تاور کرین چیست؟

داخل کابین تاور کرین شامل اجزای زیر است:

فرمان، صفحه نمایشگر، جعبه کمک‌های اولیه، پریز برق، کپسول آتش‌نشانی، نشان‌گر میزان بار استاندارد، صندلی قابل تنظیم، هشدار دهنده، چراغ و کانگتور برقی.

شرکت بازرسی فنی PHQ – کابین اپراتور تاورکرین

بازرسی فنی و صدور گزارش فنی کامل و صدور گواهی سلامت ایمنی و استاندارد انواع جرثقیل ها و ماشین آلات

در این ویدئو باهم می بینیم ک داخل کابین یک تاور کرین چگونه است ؟!

https://www.aparat.com/v/DdEHP

راه های ارتباطی ما :
www.phq.ir
02188930943
09121154318

 

 

یا فرم

 

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

 

 

 

تماس با PHQ

راه های ارتباط با ما: آدرس دفتر مرکزی : تهران – میدان ولیعصر (عج)، خیابان کریم خان زند،خیابان به آفرین، کوچه ششم، پلاک ۴، طبقه ۲ مشاور۰۲۱: ۰۲۱۶۶۷۴۲۸۳۷تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۹۳۰۹۴۳شماره فکس: ۰۲۱۸۶۰۳۴۵۹۵تلفن مدیریت: ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸

فرم تقاضای بازرسی آنلاین

ما جهت تسریع در فرایند جواب دهی شما سیستم انلاین استعلام هزینه بازرسی رو ایجاد کرده ایم. خواهشمند هستیم ، شرکت های بازرس همکار صرفا در فرم استعلام مشخصات واقعی درج نمایند. ما همواره تلاش در ارایه بهترین خدمات را به جامعه مشتریان از جمله شرکت های بازرس همکار را داریم . واتساپ ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸

فرم تقاضا دوره آموزشی

برای تقاضای ثبت نام در دوره های آموزشی تک نفره یا گروهی فرم زیر را تکمیل کنید. ترجیحا از طریق واتس اپ ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸ می توانید در تماس باشید یا ۰۲۱۸۸۹۳۰۹۴۳ تقویم آموزش فنی جرثقیل لیفتراک PHQ – 1399

برای کاوش بیشتر

دوره آموزشی ایمنی بازرسی بیل مکانیکی
Uncategorized

دوره آموزشی ایمنی بازرسی بیل مکانیکی

دوره آموزشی ایمنی بازرسی بیل مکانیکی به دوره ایمنی و بازرسی بیل مکانیکی خوش آمدید! این دوره برای کسانی که به دنبال افزایش دانش و مهارت‌های خود در زمینه ایمنی و بازرسی بیل مکانیکی هستند، طراحی‌شده‌است. در این دوره، شما با اصول اولیه و پیشرفته ایمنی در کار با بیل

ادامه مطلب>>
News

تخفیف عیدانه دوره های آموزشی جرثقیل و لیفتراک PHQ 1403

دوره های آموزشی جرثقیل  شرکت بازرسی فنی phq دوره های آموزشی جرثقیل به پاس همراهی شما عزیزان عیدانه ویژه ای در نظر گرفته این فرصت رو از دست ندید . از دوره های اموزشی موجود در تصویر میتوانید سه دوره را انتخاب بکنید و با قیمت باور نکردنی تقدیم  شما

ادامه مطلب>>

فهرست مطالب

جهت ارتباط با ما

با ما تماس بگیرید و در تماس باشید

© کپی رایت - بازرسی فنی و مشاوره مهندسی PHQ هیرسا کیفیت مجری بانک لیفتینگ LiftingBank.com