بازرسی فنی چرا مهم است !؟ 1

بازرسی فنی چرا مهم است !؟ 1

این اعلان را به اشتراک گذارید

بازرسی فنی

بازرسی فنی

بر مبنای یک اصل مهم بنا شده است که اطمینان خوب است ولی کنترل بهتر است . استاندارد ها و قوانین بر مبنای حوادث نوشته شده اند. یعنی افرادی در مجاورت استفاده از جرثقیل ها و لیفتراک ها و بالابر ها مصدوم شدن یا کشته شده اند و بر مبنای آن حوادث استاندارد ها نوشته شده است. یه بخشی از استاندارد بازرسی فنی جرثقیل ها و لیفتراک ها بر مبنای آمار های حوادث صنعتی و بخشی بر مبنای نظرات کارشناسان و تولید کنندگان و مصرف کنندگان جرثقیل ها نوشته شده است. مصرف روزانه‌ جرثقیل های سقفی در کارگاه ها و یا تاورکرین ها و جرثقیل های ماشینی در پروژه ها و کارگاه های ساختمانی نباید ما را از خطرناک بودن این تجهیزات غافل کند. یک اشتباه اپراتور آموزش ندیده یا یک قطع کن یا لیمیت سویچ جرثقیل اگر در زمان خودش کار نکند حتما میلیارد ها تومان خسارت به جا خواهد گذاشت.

شرکت بازرسی تخصصی PHQ با بیش از ۱۵ سال تجربه تخصصی در حوزه جرثقیل های سقفی ، تاورکرین ، جرثقیل ماشینی و لیفتراک و بالابر و کلایمر و همچنین تربیت صد ها بازرس فنی و هزاران مدیر ایمنی همواره تلاش کرده است تا بهترین خدمات و اطمینان خاطر را به مشتریان خود ارائه نمایید . سابقه طولانی ما در این حوزه و ارتباطات گسترده در سطح بین المللی و از همه مهمتر اطمینان خاطر شما در زمان حضور دقیق بازرسان PHQ رمز موفقیت ماست. شبکه گسترده مدیران ایمنی و بازرسان فنی دو بازوی قدرتمند ما در سطح پروژه های ملی و بین المللی است.

بازرسی فنی

*اگر در شغلی کار می‌کنید که از جرثقیل، بالابر برای بلند کردن و جابجایی مواد استفاده می‌کند، تحت قوانین و مقرراتی کار می‌کنید که احتمالاً از استاندارد ایمنی ASME B30 استفاده میشه.
یکی از مراجع ما در شرکت بازرسی فنی PHQ استانداردهای ASME هستن.
انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) یک انجمن حرفه ای و توسعه دهنده بین المللی پیشرو کدها و استانداردهای مرتبط با مهندسی مکانیک است. عضویت ASME متشکل از مهندسان، دانشمندان، مقامات دولتی و سایرین است که داوطلبانه با تخصص فنی خود همکاری می کنند.

استانداردها و کدهای ایمنی ASME برای افزایش ایمنی عمومی و ارائه بهترین شیوه ها و مقررات قابل اجرا در صنایع و حوزه های قضایی خاص در نظر گرفته شده است. استانداردهای ASME مطابق با معیارهای موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) معتبر هستند. ASME B30 به عنوان “استاندارد ایمنی برای کابل‌ها، جرثقیل‌ها، دریک‌ها، بالابرها، قلاب‌ها، جک‌ها و تسمه‌ها” شناخته می‌شود. کمیته B30 هر چند سال یکبار استانداردهای موجود خود را بررسی، بازنگری و اصلاح می کند و نسخه جدیدی را منتشر می کند.

بازرسی فنی

بازرسی ایمنی ماشین آلات چیست؟

مقررات ایمنی ماشین آلات صادر شده توسط وزارت صنایع و معادن شامل ماشین آلات، تجهیزات قابل تعویض، قطعات ایمنی، لوازم جانبی بلند، زنجیر، کمربند و طناب، تجهیزات انتقال مکانیکی قابل جابجایی و ماشین آلات نیمه تکمیل شده است.

اگر انواع ماشین آلات مورد استفاده در موسسات مطابق با هدف تولید نصب شوند، به طور منظم نگهداری می شوند و برای اهداف مورد انتظار از آنها استفاده می شود، آنها نباید به سلامت انسان و ایمنی آسیب برساند. این دستورالعمل برای قرار دادن ماشین آلات و تجهیزات با این خصوصیات در بازار و برای استفاده در محل کار،

 • الزامات ایمنی عمومی که باید در هنگام طراحی و تولید دیده شوند
 • فرآیندهای ارزیابی مربوط به پیروی و
 • این حداقل معیارهای تعیین انتصاب واحدها را برای انجام مطالعات ارزیابی انطباق تعیین می کند.

این مقرره مطابق با دستورالعمل 2006 / 42 / EC صادر شده توسط اتحادیه اروپا تهیه شده است. کدام ماشین آلات و تجهیزات تحت پوشش این قانون در جزئیات تعریف شده است. به عبارت ساده، وسایل نقلیه و تجهیزات با مشخصات زیر ماشین آلات در نظر گرفته می شود:

 • غیر از ماشین آلات نیمه تکمیل شده
 • افراد با تحرک خاص خود را به غیر از قدرت انسان و حیوانات
 • حداقل یکی از قطعاتی که برای یک برنامه مشخص جمع شده اند
 • قادر به کار تنها زمانی که به یک وسیله حمل و نقل متصل شده یا در یک ساختمان نصب شده است
 • طراحی شده و موفق به کار به عنوان یک کل

با تشکر از این مقررات، مزایای شرکت ها با داشتن بازرسی های ایمنی ماشین آلات و تجهیزات به شرح زیر است:

 • جلوگیری از حوادث کاری و بیماری های شغلی
 • ایجاد یک محیط کار امن
 • بهبود بهره وری تولید
 • جلوگیری از آلودگی محیط زیست

بازرسی فنی

بازرسی های ایمنی ماشین ها می تواند توسط واحد هایی انجام شود که شرکت ها در داخل بدن خود و تنها کارکنانی که مسئول انجام این کار هستند، و همچنین موسسات بازرسی که این خدمات را به عنوان بی طرف، مستقل، قابل اعتماد، سریع و با کیفیت بالا ارائه می دهند، انجام می شود. موسسات بازرسی آزمون و کنترل اینکه ماشین آلات و تجهیزاتی که در گروه کم خطر قرار دارند مطابق با معیارهای مقررات است. این آزمایش ها و بازرسی ها توسط مهندسان با تجربه و آموزش دیده انجام می شود و یک گزارش آماده و به شرکت تحویل داده می شود. برای این مطالعات، موسسات بازرسی خواهان دیدن اسناد فنی و نمونه های محصول از شرکت ها می باشند.

چند معیار در نظر گرفته شده در این مطالعات عبارتند از:

 • TS EN ISO 12100 ایمنی در ماشین آلات – ارزیابی خطر و کاهش خطر
 • TS EN 60204-1 ایمنی در ماشین آلات – تجهیزات الکتریکی ماشین آلات

نظارت بر بازار و بازرسی ماشین آلات در محدوده مقررات ذکر شده توسط موسسات رسمی مطابق با مقررات نظارت بر بازار و بازرسی محصولات و نظارت بر بازار و تنظیم بازرسی وزارت صنایع و تجارت انجام می شود.

تماس با PHQ

راه های ارتباط با ما: آدرس دفتر مرکزی : تهران – میدان ولیعصر (عج)، خیابان کریم خان زند،خیابان به آفرین، کوچه ششم، پلاک ۴، طبقه ۲ مشاور۰۲۱: ۰۲۱۶۶۷۴۲۸۳۷تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۹۳۰۹۴۳شماره فکس: ۰۲۱۸۶۰۳۴۵۹۵تلفن مدیریت: ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸

فرم تقاضای بازرسی آنلاین

ما جهت تسریع در فرایند جواب دهی شما سیستم انلاین استعلام هزینه بازرسی رو ایجاد کرده ایم. خواهشمند هستیم ، شرکت های بازرس همکار صرفا در فرم استعلام مشخصات واقعی درج نمایند. ما همواره تلاش در ارایه بهترین خدمات را به جامعه مشتریان از جمله شرکت های بازرس همکار را داریم . واتساپ ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸

فرم تقاضا دوره آموزشی

برای تقاضای ثبت نام در دوره های آموزشی تک نفره یا گروهی فرم زیر را تکمیل کنید. ترجیحا از طریق واتس اپ ۰۹۱۲۱۱۵۴۳۱۸ می توانید در تماس باشید یا ۰۲۱۸۸۹۳۰۹۴۳ تقویم آموزش فنی جرثقیل لیفتراک PHQ – 1399

برای کاوش بیشتر

دوره آموزشی ایمنی بازرسی بیل مکانیکی
Uncategorized

دوره آموزشی ایمنی بازرسی بیل مکانیکی

دوره آموزشی ایمنی بازرسی بیل مکانیکی به دوره ایمنی و بازرسی بیل مکانیکی خوش آمدید! این دوره برای کسانی که به دنبال افزایش دانش و مهارت‌های خود در زمینه ایمنی و بازرسی بیل مکانیکی هستند، طراحی‌شده‌است. در این دوره، شما با اصول اولیه و پیشرفته ایمنی در کار با بیل

ادامه مطلب>>
News

تخفیف عیدانه دوره های آموزشی جرثقیل و لیفتراک PHQ 1403

دوره های آموزشی جرثقیل  شرکت بازرسی فنی phq دوره های آموزشی جرثقیل به پاس همراهی شما عزیزان عیدانه ویژه ای در نظر گرفته این فرصت رو از دست ندید . از دوره های اموزشی موجود در تصویر میتوانید سه دوره را انتخاب بکنید و با قیمت باور نکردنی تقدیم  شما

ادامه مطلب>>

فهرست مطالب

جهت ارتباط با ما

با ما تماس بگیرید و در تماس باشید

© کپی رایت - بازرسی فنی و مشاوره مهندسی PHQ هیرسا کیفیت مجری بانک لیفتینگ LiftingBank.com